w ,

Polski Ład oznacza drastyczne podniesienie podatków. Jarosław Gowin ostrzega

Jeśli Polski Ład wejdzie w życie bez żadnych poprawek, to czeka nas kosmiczna podwyżka podatków. Taką cenę przychodzi nam płacić.

polski ład gowin podatki składka zdrowotna podwyżki
Fot. YouTube / Polsat News (screen)

Politycy PiS ruszyli w Polskę, by promować nowy flagowy program rządu, czyli Polski Ład. Problem w tym, że cały projekt może trafić do sejmowej zamrażarki, gdyż obecnie sprzeciwia mu się Porozumienie Jarosława Gowina. Lider partii przyznaje, że zmiany przyczynią się do podniesienia podatków.

Jarosław Gowin ostrzega. Polski Ład to ogromne podwyżki podatków

Wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego, Jarosław Gowin, nie zgadza się na tak daleko idące podnoszenie opłat i podatków. Polski Ład wisi więc na włosku, bo brakuje większości w Sejmie, aby przeprowadzić projekt. Polityk ostrzega, że wprowadzenie od 2022 roku tak potężnych obciążeń źle się skończy.

Choć polityk jest członkiem rządu Zjednoczonej Prawicy, to ostrzeżenie brzmi bardzo poważnie. Polski Ład to projekt, za który wszyscy zapłacimy kosmiczne pieniądze. W rozmowie z dziennikarzami „Polsat News” Gowin przyznał, że z wieloma zapisami się zgadza, ale nie może podnieść ręki za dobiciem polskich firm, bo wiele z nich będzie po prostu do likwidacji.

– Do dotychczasowych propozycji Ministerstwa Finansów podchodzimy z brakiem akceptacji, bo one oznaczałyby nie to, że bogacze będą wyżej opodatkowania, bo to można rozważyć, ale to, że wyższe podatki będą płacić miliony ciężko pracujących Polaków – stwierdził minister rozwoju Jarosław Gowin. Znaczna liczba osób w Polsce miała na tym nie stracić, ale okazuje się, że większe podatki zapłacą nawet te osoby, które mają kilka tys. miesięcznie brutto.

Przedsiębiorcy zapłacą nawet dwa razy tyle. W zamian nie dostaną nic

Dramatycznie przedstawia się Polski Ład w kontekście spółek i jednoosobowych działalności gospodarczych. To, co kiedyś było największym motorem gospodarczym w Polsce jest właśnie przez rząd powoli zabijane. Wiele firm po prostu upadnie, a inne zaczną zwalniać ludzi i podnosić ceny towarów i usług. Nic dobrego z tego nie wyniknie szczególnie w czasie epidemii i groźby kolejnego lockdownu.

Gowin ma nadzieję, że rząd Morawieckiego się jeszcze opamięta. Uważa, że kwota wolna od podatku powinna dotyczyć wszystkich osób, również tych, którzy do budżetu wpłacają dziesiątki tysięcy złotych na miesiąc.

Jeśli Polski Ład wejdzie bez poprawek, firmy zarabiające już 6 tysięcy brutto miesięcznie zapłacą kolejne daniny, które sprawią, że prowadzenie firmy przestanie być opłacalne.

Źródło: Polsat News, opracowanie własne

anika dąbrowska the voice of poland wiek choroba instagram wzrost

AniKa Dąbrowska szczęśliwa. „Mogę robić to, co kocham”

zenek martyniuk piosenki kariera media markt piosenki youtube film wiek żona romans

Zenek Martyniuk o swoim sukcesie. Ujawnił sposób na pisanie hitów