w ,

Mateusz Morawiecki szczerze o Polakach. „Chcę, żeby ludzie schudli”

Nikt tak nie dba o Polaków, jak Mateusz Morawiecki. Tym razem w dość specyficzny sposób wyjaśnił, po co wprowadza opłatę cukrową.

mateusz morawiecki podatek cukrowy nowe podatki 2021 drożyzna opłaty w górę
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki chce uchodzić za tego, który dba o rodaków. Dlatego wszelkie nowe opłaty i daniny są wprowadzane specjalnie z myślą o nas. Wszystko dla naszego dobra. Wiemy już, że tego dobra doświadczymy w nadmiarze, bowiem nowy 2021 rok przywita nas serią podwyżek. Czeka nas prawdziwa drożyzna.

Mateusz Morawiecki podnosi podatki. „Chcę, żeby Polacy schudli”

Premier Morawiecki pytany o podwyżki podatków objaśnił, że to wszystko dla dobra narodu i kraju. Przed nami kolejne podwyżki cen podstawowych produktów i usług. W górę pójdą wszelkie słodzone wyroby, bo wprowadzono podatek cukrowy. Jednak i na to głowa rządu Zjednoczonej Prawicy ma wytłumaczenie.

W przypadku opłat, które zostają wnoszone, jak w przypadku opłaty cukrowej, to opłata, którą bardzo wiele dojrzałych państw wnosi po to, aby ludzie dbali o swoje zdrowie, aby zapobiegać otyłości, żeby zmniejszać skłonność czy podatność na choroby wieńcowe, choroby krążenia. Myślę, że ogromna większość lekarzy, medyków, doskonale to potwierdzi – powiedział z szczerością premier Mateusz Morawiecki.

Podatek cukrowy podniesie ceny wielu produktów

Mateusz Morawiecki jest pewny, że danina jest konieczna. Ale wprowadzony właśnie podatek cukrowy bez wątpienia negatywnie wpłynie na ceny produktów w sklepach oraz stan naszych portfeli. Premier wierzy jednak, że droższe wyroby oparte na cukrze zniechęcą do ich kupowania.

To z kolei ma pozytywnie wpłynąć na zdrowie ludzi oraz kondycję. Chodzi przede wszystkim o ludzi młodych. W ostatnim czasie sporo siedzimy w domach i nie ruszamy się, co dodatkowo źle wpływa na nasze organizmy.

Zdaniem głównego ekonomisty banku Credit Agricole, podatek cukrowy w całości przerzucony na konsumenta spowoduje, że słodzone produkty będą droższe nawet o połowę. Ale to nie koniec złych wieści.

Podatek cukrowy może doprowadzić do likwidacji firm produkujących napoje słodzone, w szczególności kiedy te przegrają walkę o klienta z firmami o silniejszej pozycji rynkowej – ocenił z kolei sekretarz Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan Przemysław Pruszyński.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat,

producent szczepionki koronawirus covid19 brak opóźnienia grypa

Producent szczepionki na COVID ostrzega! „Nie wygląda to dobrze”

lech wałęsa ile ma lat dzieci zdrowie śmierc jestem bankrutem

Lech Wałęsa żegna się ze światem? „Jestem spakowany”